Akcja zaznaczania na mapie miejsc przydatnych rowerzystom + konkurs!

Na mapie Sieć Rowerowa jest już ponad 2000 miejsc przydatnych rowerzystom. Zapraszamy do zgłaszania miejsc przydatnych rowerzystom, to naprawdę proste i nie wymaga zakładania konta. Mamy też mały konkurs!

Od września 2018 społeczność Sieci Rowerowej zgłosiła już łącznie ponad 2000 miejsc przydatnych w czasie rowerowych wycieczek (wiaty, naprawa, parking, jedzenie, atrakcje, utrudnienia itp). Mimo pogarszającej się pogody, w listopadzie i grudniu akcja tylko nabrała tempa i liczymy na dalsze zaangażowanie.

Zapraszamy do dołączenia do do akcji zaznaczania miejsc. Zgłaszanie punktów jest naprawdę proste, nie wymaga zakładania konta, i trwa 30 sekund, z telefonu lub komputera. Wystarczy na mapie do zgłoszeń odnaleźć znane nam miejsce, wcisnąć Ołówek i dodać krótki opis. Można także zgłosić punkt będąc na miejscu (wtedy wygodnie jest zrobić zdjęcie), pomocna może być geolokacja (ikona Celownik) => https://siecrowerowa.pl/mapa/

 

Przykład zgłoszenia. Zdjęcie: Krzysztof Watros, E-bajkiem przez świat

Przykład zgłoszenia. Coraz ładniejsze zdjęcia trafiają na Rowerowa Mapę Polski

To wynik pracy setek osób z różnych zakątków kraju… a jednak zostały jeszcze białe plamy

Dla sympatyków i współtwórców mapy, którzy są na Facebook, utworzyliśmy publiczną grupę Sieć Rowerowa – Społeczność 🙂 – zachęcamy do pytań, komentarzy. Można też do nas napisać na kontakt@siecrowerowa.pl

Dla najwytrwalszych zgłaszających przygotowaliśmy drobne nagrody:

Konkurs ogłosiliśmy 2 grudnia 2018 o godz 18:28. Pełny regulamin konkursu

Przypominamy, że nadal działa główna mapa https://siecrowerowa.pl/map/ obejmująca Mapę Dróg w Polsce wraz z Klasyfikacją pod względem bezpieczeństwa i wygody jazdy rowerem oraz możliwością filtrowania dróg o wybranym profilu. Prezentowane są również wstępne Węzłowe Sieci Tras Rowerowych (Wrocław, Lublin, zalążek w Trójmieście) wraz z funkcją planowania trasy, a także wybrane szlaki długodystansowe oraz przydatne miejsca.

Serwis dynamicznie się rozwija. Po akcji zbierania miejsc, planujemy zimą dodawać kolejne funkcje tak aby były gotowe na wiosnę.

Więcej o projekcie na stronie głównej.