10 listopada 2017

FAQ

Ogólne

 • Co to za numery w tych czerwonych kółkach jak się powiększy mapę?
  Umowne numery węzłów sieci. Numery się powtarzają ale są tak dobrane by te same numery były daleko od siebie. Numery mają sens gdy sieć jest oznakowana w terenie, łatwo jest nawigować od węzła do węzła. Więcej:  Co to jest STR?


 • Czy Sieć jest gdzieś znakowana w terenie?
  W Holandii i Belgii cała sieć jest znakowana. W Polsce jedyna znana nam znakowana sieć powstała w Białej Podlaskiej. Natomiast nasza Sieć jest prototypowa i wirtualna. Koncepcja Sieci to w Polsce ciągle nowość. Pokazujemy na mapie jak by mogła wyglądać.


 • Jak chcecie zapewnić aktualne dane o jakości dróg etc?
  Serwis jest tworzony przez społeczność. Więcej informacji jak dołączyć: Opis narzędzia do inwentaryzacji dróg


 • Czy chcecie by Sieć zastąpiła szlaki???
  Sieć może istnieć wspólnie ze szlakami. Tak jest w Belgii i Holandii – Sieć jest uzupełnieniem szlaków np. tych międzynarodowych. W wielu miejscach sieć prowadzona jest po szlakach. Więcej:  Co to jest STR?

Dodawanie punktów

 • Co się zalicza jako atrakcja turystyczna?
  Wszystko co ma wartość historyczną, przyrodniczą, krajobrazową i może być warte zwiedzenia/odwiedzenia. Może być pomnik przyrody. Uwaga: jako atrakcji turystycznej nie wpisujemy jezior, rzek, rezerwatów przyrody i innych typowych „obiektów” (choćby nie wiem jak były piękne). W przypadkach wątpliwych, decydują administratorzy (przynajmniej dopóki nie doprecyzujemy reguł).

 

Więcej:  O projekcie   Wizja   Klasyfikacja dróg   Przejdź do Mapy

Dodaj komentarz